Alt

Štěpánka Doležalová

"Narozena ve znamení Kozoroha, obdařena rozvětvenou rodinou s láskou k hudbě. Sborovým zpíváním je i můj osobní život bohatší a veselejší. A to nejen díky samotnému zpívání, ale hlavně zásluhou bandy lidí, kterou jsem díky němu poznala. Zpívání je ventil radosti i smutku, výdej i příjem energie. Každý hlas má svoji barvu a když je někdo hezky poskládá, tak se najednou objeví krásná duha. A ta duha vzájemně sladěných barev jde od těch, co zpívají, k těm, co poslouchají ... a někdy i zpátky. Tak nějak to cítím."


Tereza Brabencová

"Hudba je neodmyslitelnou součástí mého života. Asi jako většina členů sboru si zpívám pro radost už od mala, bez ohledu na to, kde se právě nacházím. Pamatuji si, že jsem v dětství skládala vlastní písničky, vymýšlela si svoje nesmyslné texty na anglické písně, a tak třeba z Wake me up before you go-go vzniklo něco jako [pip mí ap bifór jů koko]. Protože si mého nadšení pro hudbu nešlo nevšimnout (děkuji rodině za trpělivost), začala jsem navštěvovat ZUŠ a přes hru na kytaru a sborové zpívání se dostáváme až k jedinečnému Lucky Voice Band. Věřím, že jsem "lucky one", když tu můžu s ostatními být."

Michaela Streichsbierová

"Když sněží, tak hory. Když zvíře, tak pes. Když nanuk, tak Míša. Když Míša, tak Streichsbierová. Když manžel, tak Lev. Když dcera, tak Anna. Když veselit, tak do rána. Když zpívat, tak rád. Když sbor, tak Lucky. Když hlas, tak alt. Když hudba, síla, energie, tak Lucky Voice Band! ;-)"

Petra Doležalová

"Zpívat jsem začala prakticky dříve, než jsem se naučila pořádně mluvit. Od té doby zpěv a muzika provází celý můj život a jsem za to šťastná, protože zpěvem toho lze hodně sdělit. To, že jsem v LVB, pro mě moc znamená. Nikdy nepřestanu děkovat kamarádce Míše, která mě dlouho lákala, až to nakonec vyšlo. Lucky Voice Band není obyčejný sbor. Vhodnější označení by bylo seskupení lidí, které spojuje láska k muzice, ale i to nejdůležitější - přátelství. Ať už je vám 25 let nebo 60, všichni tam máme své podstatné místo, mezi přáteli."

Jana Georgievová

"Od svého dospívání jsem měla pár krátkých období, kdy jsem v žádném sboru nezpívala, a vždycky jsem dospěla k závěru, že mi je lépe, když ve sboru zpívám. Uvolním emoce, uklidním si hlavu, jsem mezi svými lidmi. V LVB mě přijali na konci roku 2022 právě ve smutném období bez zpěvu a vložili do mě důvěru, i když jsem ještě krátce předtím dýchala jako Darth Vader. A jsem obrovsky vděčná, protože druhý takový sbor s takovou energií nenajdete."


Michaela Grunclová

"Už od dětství miluji ten pocit, který máte, když dozpíváte náročnou skladbu a celé tělo, napumpované adrenalinem, si vydechne úlevou a uvolní se. Někdo kvůli tomu pocitu leze na skály, já raději šplhám po notové stupnici. :-) Lucky Voice Band se svou téměř rodinnou atmosférou je pro mě útočištěm, kde se můžu vyřádit a užívat si blaženost, kterou mi zpěv přináší na každé zkoušce a koncertě s lidmi, kteří to vnímají podobně. Je osvobozující hledat své hranice a konstantně je překračovat. Mohu se tak vydat na cesty, o kterých se mi nesnilo."


Jana Kouřimská

"I mě hudba doprovází od dětství - nejprve ZUŠ, kde jsem hrála na flétny - zobcovou, altovou a příčnou a zvažovala profesionální dráhu. Poté přišla kytara u táboráku a nakonec soukromé hodiny zpěvu. Hudba a zpěv obzvláště mě dostávají ze všedního dne do světa plného harmonie a krásy. Boří hranice a bariéry, zahání strach i pocit osamění. Sjednocuje. Při ní potkávám lidi, kteří to vnímají podobně, i když jsou různého věku a různých povolání. Zpěv je obohacující a očistný."


Helena Martinů

"Jsem dívka k rytmu zrozená (ve znamení Ryb), to řekne každý, kdo mě zná.

Zpívám, tančím, jóguji,
zpěv nadevše miluji.
Jsem žena rytmem posedlá,
pěji, zpívám, kde se dá:
- od dětských předškolních let
- v Lidové škole umění sólový zpěv
- 10 let v akapelovém sboru Geshem
- 2 roky v komorním sboru Myšáci (později přejmenovaném na Myšmaš)

A nyní si zpěvu dosyta užívám ve společnosti nadaných kreativních šikovných lidí, naladěných na stejnou notu - v Lucky Voice Band."


Michaela Poláková

"Moje dětství a dospívání je spjaté s Tachovským dětským sborem, kde jsem v nejmladší přípravce začínala jako pětiletá, později s ním projela celou Evropu, nasbírala spoustu zážitků a několik přátelství. V dospělosti jsem několik let pokračovala v komorním smíšeném sboru, ale když jsem se trvale usadila v Praze, se zpíváním v rodném Tachově byl konec. Po řadu let jsem pak zpívala jen občas s kamarády u kytary nebo později dětem před spaním, po sborové harmonii se mi ale stýskalo. A pak mi do života vstoupil Lucky Voice Band a hned mi padl do noty. Jsem moc ráda, že můžu být jeho součástí."


Katka Kahounová

Bez zpívání si život nedovedu představit. Zpívání mi vždy přinášelo potěšení, radost, nezapomenutelné zážitky, spoustu legrace, poznávání nových míst i lidí a někdy i přátelství na celý život. Zpívala jsem s dědou, s mámou, s bráchou, s celou rodinou, v dětském sboru, v dívčím sboru, v různých folkových a vokálních skupinách, v divadle, se syny, s dětmi ve škole, s manželem, v osadě u ohně, s vnoučaty, na každém mejdanu s přáteli, na různých workshopech, v ženském sboru. No a teď zpívám i v LVB, což je pro mě velká výzva a taky je to velká jízda! A tak prostě zpívám. Protože...dokud se zpívá, ještě se neumřelo...! 


Martina Příhodová

"Koncem 70. let minulého století (pro některé v dávném pravěku) jsem dostala od osvíceného Ježíška gramofonovou desku jazzového vokálního kvarteta The Singers Unlimited. Od té doby mě podvědomě přitahovaly vícehlasy. Sice nezpívám v kvartetu, ale v desetinásobném obsazení Lucky Voice Bandu bez limitů." 


Tereza Valvodová

"Ahoj, já jsem Tereza a ráda zpívám. Zpívám hodně a skoro všude. Zpívám, i když třeba jedu v metru nebo vařím. Zpívám u táboráků hned vedle kytary. Zpívám v různých situacích, i když se to kolikrát nehodí. Zpívám dost hlasitě, hlavně opilá. Zpívám, i když neznám slova. Zpívám u znělek seriálů a filmů. Zpívám, i když tím lidi otravuju. Zpívám odjakživa. Zpívám, i když se dost stydím, a to hlavně před rodinou a kamarády. Zpívám v LVB a strašně mě to ba. Ahoj, já jsem Tereza a tohle bych taky zazpívala, i když..."

Soňa Vítková

"Radost: radost je pro mě rodina, ale i hudba, která mě provází celým životem. Již na základní a střední škole jsem navštěvovala pěvecké sbory, kde jsem byla šťastná a usměvavá. Pak přišlo období hledání se - cestování, práce, partner, děti ... a hudba byla na vedlejší koleji. Jednoho dne jsem se rozhodla opět zpívat a objevila jsem Lucky Voice Band. A tak jsem zase úplně šťastná a usměvavá, je to moje zpívající rodina."


Lenka Tvarohová

"Můj děda hraje na akordeon a vždy zpívá s takovým nadšením, že se láskou k hudbě nakazí každý v jeho okolí. Proto je pro mě hudba nejen nádherný duševní zážitek, ale také radost ve tvářích lidí, které miluji a mnoha dalších. Od malička jsem zpívala, ve školce jsem začala hrát na zobcovku a později také na příčnou flétnu. I když jsem si pro lepší den zpívala vždy, na nějakou dobu šla hudba stranou. O to víc si vážím možnosti zahrnout ji opět do svého života a být součástí Lucky Voice Bandu."


Lucie Vojtková

"Vždy, když se v mém životním rytmu objeví prostor pro novou zkušenost, tak ho ráda vyplňuji radostmi, které mě většinou dlouhodobě provázejí v podobě přání. Hudba do mého života bytostně patří a Lucky Voice band je další dobrodružství, které jsem si nemohla nechat ujít. Vůbec jsem netušila, jaká je to lázeň pro (d)uši a jak laskavá sborová náruč mě obejme."