Naše dirigentka

Sbormistryně

MgA. Lucie Freiberg, MBA

Svou profesionální hudební dráhu odstartovala v operním sboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci, ve kterém také získala své první malé sólové role.

Intenzivní studium zpěvu ji dovedlo až do souboru Národního divadla v Praze, který jí přinesl další profesionální zkušenosti. Od roku 1997 studovala zpěv také v Austrálii a následně v USA. Studium hudby na Oakland University v USA jí umožnilo studovat s nejvýznamnějšími světovými kapacitami a působit v nejrůznějších operních a muzikálových představeních. Dirigování absolvovala pod vedením Dr. Mike Mitchella a zpěv ve třídě Dr. Edith Diggory. Během let strávených v USA působila Lucie také jako vokální sólistka, privátní lektorka zpěvu a manažerka významné hudební školy v Michiganu. 

V roce 2006 se vrátila do České republiky, kde pokračovala ve své hudební činnosti. V roce 2010 spolupracovala s pražským občanským sdružením Voicecamp jako lektorka projektu "Hodiny zpěvu". V letech 2012-13 převzala vedení chrámového sboru Ignis v Praze a v letech 2015 až 2019 byla sbormistryní pražského komorního sboru Myšmaš.

Vedla workshopy v rámci mezinárodních sbormistrovských kurzů Bohemia Cantat a byla pozvána k přednášce a vedení workshopu na mezinárodním veletrhu chor.com pro sbormistry a učitele hudby v německém Hannoveru.

Lucie působila jako porotkyně pěveckých soutěží – sólových i sborových – a to jak v České republice, tak v zahraničí. Často je zvána jako hlasová poradkyně pěveckých sborů.

Na začátku roku 2011 založila smíšený pěvecký sbor Lucky Voice Band. Během své více než desetileté existence získal tento sbor mnoho ocenění na mezinárodních soutěžích a pochvalné recenze od předních sbormistrů a dirigentů.

Od roku 2020 je ředitelkou festivalu Musica Orbis Prague Festival.