Naše dirigentka

Sbormistryně

MgA. Lucie Freiberg, MBA

Svou profesionální hudební dráhu odstartovala v operním sboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci, ve kterém také získala své první malé sólové role.

Intenzivní studium zpěvu ji dovedlo až do souboru Národního divadla v Praze, který jí přinesl další profesionální zkušenosti. Od roku 1997 studovala zpěv také v Austrálii a následně v USA.

Studium hudby na Oakland Universitv v USA jí umožnilo studovat s nejvýznamnějšími světovými kapacitami a působit v nejrůznějších operních a muzikálových představeních. Dirigování absolvovala pod vedením Dr. Mike Mitchella a zpěv ve třídě Dr. Edith Diggory.

Během let strávených v USA působila Lucie také jako vokální sólistka, privátní lektorka zpěvu a manažerka významné hudební školy v Michiganu.

V roce 2006 se vrátila do České republiky.

V roce 2010 spolupracovala s pražským občanským sdružením Voicecamp v rámci projektu Cantina Vocal Ensemble, a to v roli lektorky projektu "Hodiny zpěvu". 

Na počátku roku 2011 založila Lucie svůj vlastní projekt, pražský smíšený pěvecký sbor s názvem Lucky Voice Band, ve kterém působí jako sbormistryně a umělecká vedoucí.

V letech 2012-13 převzala vedení chrámového sboru Ignis v Praze a v letech 2015 až 2019 vedla také pražský komorní sbor Myšmaš.

Kromě sboru Lucky Voice Band vede také soukromé hodiny zpěvu a působí jako hlasový kouč.