Naše dirigentka

Sbormistryně

MgA. Lucie Freiberg, MBA

Srdce, mozek a hnací motor Lucky Voice Bandu. Je s ním od jeho založení a dělá to skvěle dodnes. Díky ní jsme všichni Lucky.

Studovala hudbu nejen v ČR, ale také v Austrálii a v USA. Zpívala v souborech Divadla F. X. Šaldy v Liberci a v Národním divadle v Praze. V USA získala mnohé významné kontakty a pěvecké, dirigentské i lektorské zkušenosti. Právě tady načerpala inspiraci a vytvořila si představu o dobrém sborovém zpívání.

Po návratu do Čech pokračovala vedle své manažerské profese jako privátní lektorka a učitelka zpěvu a řídila několik menších pěveckých sborů, než zakotvila naplno v LVB. Kromě toho vedla mezinárodní workshopy pro sbormistry a učitele hudby a bývá zvána jako porotkyně do různých pěveckých soutěží a jako hlasová poradkyně pěveckých sborů.

V Lucky Voice Bandu se jí nakonec snad podařilo realizovat svou představu sboru zpívajícího repertoár hudebně kvalitní a zároveň posluchačsky vděčný. Sboru, který zpívá srdcem a vypráví hlasem i pohybem příběhy písní různých žánrů, emocí a jazyků. Sboru, který svou lásku a radost ze společného zpívání chce předávat i svým posluchačům. Její neutuchající energie, laskavost, ale zároveň pevná ruka a důslednost jsou tím, co i nás motivuje a nutí se neustále zlepšovat. A její cit pro výběr nových a zajímavých skladeb a dokonale promyšlenou dramaturgii koncertů je zárukou diváckého úspěchu.

Díky tomu získal Lucky Voice Band již mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích, pochvalné recenze předních sbormistrů a dirigentů a vytvořil si již poměrně stálou základnu nadšených návštěvníků na svých vystoupeních.

Děkujeme!