Co mají Lucky Voice Band a Bohemia Cantat 2020 společného?

13.08.2020

Letošní festival sborového zpěvu Bohemia Cantat v Liberci a Lucky Voice Band mají společného to, že v obou projektech působí Lucie Freiberg - žena s neutuchajícím elánem a velkou vizí.

Kromě toho, že vede náš sbor Lucky Voice Band, bude letos dirigentkou pěveckého ateliéru na zmiňovaném festivalu Bohemia Cantat 2020, a to konkrétně ateliéru č. 4 - Letem světem (v modernějším kabátku).

Pokud by Vás to zaujalo, podívejte se na web festivalu, třeba budete mít štěstí a ještě stihnete využít volný hlas právě v ateliéru pod vedením Lucie. V jejím ateliéru můžete zavítat na různé kontinenty a nahlédnout pod hudební pokličku různých stylů a jazyků. V současné době maximálního cestovního omezení se tak zrovna toto léto nacestujete až až :-)

"Bohemka" se letos koná od 20. do 23. srpna 2020.

Pár slov o festivalu:
Festival Bohemia Cantat se zrodil v Havlíčkově Brodě v roce 1989 jako nesoutěžní festival sborového zpěvu, který nabídne šest ateliérů různého hudebního zaměření. Matkou festivalu se stala Alena Veselá - později Konrádová, duchovním otcem a spoludramaturgem Jan Novotný a organizační rodinou havlíčkobrodský smíšený pěvecký sbor Jasoň s Alenkou v čele. Prvních deset ročníků prožil v Havlíčkově Brodě a vzhledem ke třem ročním přestávkám se desátý ročník konal v roce 2001. Po další roční přestávce převzal péči o tohoto desetiletého (třináctiletého) drobečka Jan Staněk - též člen dramaturgické rady a přestěhoval ho do Liberce. První liberecká "bohemka" se konala v roce 2003.

Další informace o festivalu Bohemia Cantat 2020 »