Jarní pozdravení aneb určitě nezahálíme

26.03.2020

Naši milí příznivci!
Dnes je čtvrtek 26. 3. 2020, což by za "normálních" okolností znamenalo, že se v podvečer s naším sborem sejdeme ve zkušebně, abychom zase o kousek popojeli v našem nacvičování repertoáru. Bohužel, jak všichni víme, "normální" okolnosti byly aktuálně vystřídány spíše naprosto mimořádnou situací, která nás zahnala domů, nasadila nám roušky a nedovoluje nám se sejít osobně. To nás všechny velmi rmoutí, ale neklesáme na mysli. Snažíme se spolu komunikovat a vymýšlíme, jaká online média využít k tomu, abychom se mohli spojit a trénovat společně, byť na dálku. Samostudium je sice možné, ale není to ono. To je jasná věc. A tak doufáme, že brzy něco vymyslíme a že se sejdeme alespoň virtuálně a že se třeba ukážeme i vám. A modlíme se všichni, ať tato "COVIdoba" brzy pomine a můžeme pokračovat zase společně ve zkušebně a normálních životech.

A když už vám takto píšeme, tak by Vás možná zajímalo, co jsme vůbec dělali od přelomu roku doteď. I když to podle malé aktivity na webu nebo facebooku možná vypadalo, že jsme se i my zazimovali a uložili k zimnímu spánku, opak byl pravdou. Oč méně jsme psali a žili na sociálních sítích, o to rušněji bylo na našich zkouškách a v zázemí.

Na našem YouTube kanálu jsme například umístili nové nahrávky z některých našich předvánočních koncertů, kromě jiného i parádní provedení spirituálů Wittness a Let the river run. Ty s námi vypiloval k větší autentičnosti fenomenální dirigent z USA, Dr. Mike Mitchell, který je i sám dirigoval při prosincovém vystoupení Lucky Voice Bandu v kostele Sv. Salvátora, a dokonce si tam s námi při závěrečné písni i zazpíval. Byla to pro nás obrovská čest moci s ním pracovat.

Dr. Mike Mitchell diriguje LVB v kostele sv. Salvátora v Praze
Dr. Mike Mitchell diriguje LVB v kostele sv. Salvátora v Praze
Dr. Mike Mitchell a LVB v kostele sv. Salvátora, 12/2019
Dr. Mike Mitchell a LVB v kostele sv. Salvátora, 12/2019

Hned po Novém roce jsme se vrhli na učení nových kousků. Můžete se těšit zase na něco úplně jiného, než od nás už znáte, dokonce se zajímavou choreografií, která (až přijde ten správný čas) rozpohybuje nejen nás, ale ani vás v klidu určitě nenechá.

V únoru jsme také stihli už tradiční lyžařsko-turistický víkendový výjezd do Krkonoš, kterého se zúčastnili i někteří naši přátelé a členové rodin. Víkend byl pro nás všechny parádním společenským odreagováním. I tady jsme ale prozpívali celé večery a noci...

LVB a přátelé na horách, únor 2020
LVB a přátelé na horách, únor 2020
LVB a přátelé na horách, únor 2020
LVB a přátelé na horách, únor 2020

Samozřejmě jsme se od začátku roku zodpovědně připravovali na novou koncertní sezónu. Původně jsme plánovali ji zahájit v březnu naší účastí na soutěži při celostátní přehlídce sborů dospělých Choralia 2020 v Praze. Nicméně soutěž byla s ohledem na nepříjemnou aktuální situaci s koronavirem přesunuta na červen. Nový termín budeme muset nejprve zvážit z hlediska našich časových možností, a pokud se budeme moci účastnit, určitě vám dáme včas vědět a budeme rádi, když nás podpoříte! Otázkou samozřejmě je, zda i pořadatelé ještě nebudou nuceni s termínem hýbat. Uvidíme...

Novinkou u nás je také to, že po devíti letech u Ignáce na Karlově náměstí, jsme od března začali zkoušet v nových prostorách v Praze na Barrandově. Pravda, moc zkoušek jsme tam zatím nestihli, neb epidemie záhy dorazila, nicméně doufáme, že nám tento prostor nikam neuteče a budeme tam později pokračovat.

První zkouška v nové zkušebně
První zkouška v nové zkušebně

Je to moc fajn, máme k dispozici dokonce dvě zkušebny, takže můžeme mít i dělené zkoušky a nabízí se nám i možnost spolupráce s místním orchestrem a využití nahrávacího studia. A to je pro nás velmi zajímavá příležitost a výzva. Že byste se konečně dočkali i našeho prvního CD? Kdo ví!

Co se týče našich koncertů, náš kalendář na rok 2020 se od začátku roku poměrně zaplnil, ale aktuálně nedokážeme říci, které všechny akce koronavir ohrozí. Měli jsme toho letos v plánu opravdu mnoho, včetně několika celkem mimořádných setkání.

Prosíme vás tedy, sledujte průběžně náš web, Facebook a Instagram, více podrobností a přesné termíny uveřejníme vždy s předstihem. Vše se včas dozvíte!

Děkujeme a popřejme si vzájemně hodně trpělivosti, síly a štěstí k překonání tohoto tíživého období.

Váš Lucky Voice Band