Konec letních dovolených - je čas zase naskočit do koncertního vlaku

31.08.2022

Léto bylo ve sboru opravdu rozvolněné, zkoušek minimum, a tak bylo třeba nastartovat opět pravidelnou aktivitu. Čekají nás totiž hned začátkem září dva koncerty a v říjnu účast na soutěži pěveckých sborů v Polsku.

Nezbytné soustředění začalo tedy tentokrát už ve středu 24.8. večerní zkouškou a následující dny jsme absolvovali vždy tři intenzivní zkoušky. V podstatě jsme měli osmihodinovou pěveckou "pracovní" dobu až do nedělního dopoledne. Udělali jsme spoustu práce, v repertoáru se objeví hned několik skvělých a zajímavých novinek a dopilovali některé starší pozapomenuté skladby. Samozřejmě, že jsme se i společně bavili a více poznávali, např. při teambuildingových aktivitách, předem připravených sólových retro pěveckých výstupech pro zmírnění trémy a získání jistoty při vystupování před obecenstvem a pak i při nočním posezení. Povídalo se a zase zpívalo s doprovodem různých hudebních nástrojů dlouho do noci. Obdivuhodné bylo, že přesto nikdo nepřišel o hlas a všichni jsme byli i v neděli ještě schopni naplno zpívat. Nejspíš nesou ovoce důkladná technická příprava a hlasová cvičení, které s námi sbormistryně dělá před každou zkouškou, a samozřejmě taky náš zodpovědný přístup :-) :-).

Odjížděli jsme sice unavení, ale spokojení, protože jsme pro úspěšný začátek podzimní koncertní sezóny udělali maximum. A už se opravdu moc těšíme, až to svému obecenstvu budeme moci předvést. Třeba hned 11. září v 18 hodin ve Vlašimi nebo 15. září v Dolních Chabrech v 19 hodin (víc informaci je v sekci Koncerty).

Tak určitě na některý z našich koncertů přijďte, bude zase na co koukat a hlavně poslouchat!