Lucky Voice Band ve Vlašimi

19.03.2017

 Letošní koncertní sezónu začneme 23. dubna ve Vlašimi! Rozhodli jsme se poděkovat našim příznivcům z Vlašimi a Benešova za to, že v listopadu loňského roku vypravili plný autobus na náš koncert v Břevnovském klášteře, a přijedeme jim zazpívat k nim domů.

Naše vystoupení se uskuteční v neděli v 15 hodin v kostele sv. Jiljí. V jeho průběhu se k nám připojí i farář P. Konečný se dvěma sólovými písněmi.

Vlašim je nádherné městečko s významnou historií. Je rodným městem Jana Očka z Vlašimi (datum narození neznámé, zemřel 14. ledna 1380). Ten byl prvním českým kardinálem, rádcem a důvěrníkem císaře Karla IV. a donátorem umění. Jeho ostatky jsou uloženy ve Vlašimské kapli katedrály svatého Víta v Praze, pod figurálním náhrobkem z bílého mramoru, vytesaným v dílně Petra Parléře. Ten dal tuto kapli vymalovat freskami, jejichž zbytky se dochovaly dodnes.

Těšíme se nejen na první letošní koncertní vystoupení a setkání s našimi fanoušky, ale i na návštěvu města Vlašimi. A doufáme, že svým zpěvem i letos budeme rozdávat radost.