Slapy a Mníšek pod Brdy aneb máme za sebou první letošní koncerty

18.09.2020

Konečně koncert(y)! V neděli 13. září 2020 jsme se my i naši posluchači dočkali prvního letošního koncertu našeho seskupení Lucky Voice Band. Sebe i naše příznivce jsme potěšili hned dvakrát. Nejprve jsme v odpoledních hodinách zazpívali v malebném Kostele sv. Petra a Pavla ve Slapech, který se nachází na vyvýšené plošině nad obcí s krásným výhledem do okolí.

Koncert uspořádal Slapský kulturní spolek a Římskokatolická farnost Štěchovice. Výtěžek z dobrovolného vstupného byl věnován na obnovu kapličky na Rovínku.

Atmosféra tohoto kostela, jehož vzhled zásadně formoval přední barokní architekt Jan Blažej Santini-Aichel, byla sama o sobě povznášející. Když se k tomu přidala naše několik měsíců nastřádaná energie, zpěv a natěšené publikum, celý prostor byl doslova nabit emocemi a pozitivní energií. Moc jsme si to užili a věříme, že posluchači také.

Ani se nám odtud nechtělo odjíždět, ale čekal nás ještě druhý koncert v Mníšku pod Brdy.

V Mníšku jsme zpívali v centru města v krásném kostele sv. Václava, jehož příznivá akustika umocnila náš celkový zážitek. Tento koncert byl pořádán městem Mníšek pod Brdy jako kulturní příspěvek ke Dnům evropského dědictví 2020.

Během těchto dvou hodinových koncertů jsme předvedli návštěvníkům pestrou směsici písní, mezi kterými zazněly například "Anděle boží", dechberoucí "Nearer, My God, to Thee", spirituál "Witness", exotické duchovní písně z Afriky jako "Indodana", "Wana Baraka" a "Baba Yetu". Jako obvykle jsme předvedli i pár našich novinek, které zde měly premiéru. Tentokráte to byly nové písně "Modlitba" z filmu Anděl páně 2, spirituál "Great God Almighty", americká lidová "Shenandoah" a v podání dam zazněla poprvé "I will follow Him" ze známého filmu Sestra v akci.

Opravdu jsme si to moc užili! Děkujeme organizátorům za příležitost a obecenstvu za přízeň a báječnou atmosféru. Fotografům pak za milou obrazovou vzpomínku. Už teď se těšíme, že si v těchto místech budeme někdy moci opět zazpívat.

Lucky Voice Band

Foto: Vlastimil Kahoun, Amber Bohemia, Město Mníšek, LVB